Přidej se!

5 hlavních důvodů, proč se k nám přidat:

1. Nekonečná nabídka originálních her – Víš, co je to lacrosse nebo jak se hraje „Cirkulárka“? Přijď si to zkusit!
  2. Parta skvělých kamarádů – 100% záruka, že tu najdeš přátele na celý život.
  3. Děláme jen to, co nás baví – Sám si z programu vybereš to, co tě nejvíc zajímá. Pokud máš vlastní nápady, jsme jim otevřeni!
  4. V létě jezdíme na ten nejlepší tábor na světě – Je to pravda, zeptej se kohokoli od nás 😉
  5. Zdokonalíš sám sebe – Pomůžeme ti zamakat na fyzičce, šikovnosti, logickém uvažování či na čemkoliv dalším.

Máš-li dotazy, obrať se na vůdce oddílu – Václav Wagner (Šátek), +420 737 028 472, satek.173@seznam.cz

Tady se scházíme každý pátek od 16:00 do 18:00. Přijď se podívat, nic za to nedáš. 🙂

Co u nás prožiješ?

Každoročně pořádáme desítky rozličných akcí – tohle jsou některé z nich:

• Intercamp 2016 – mezinárodní skautské setkání. Do pevnosti Josefov se sjelo přes 3000 skautů a skautek ze 13 zemí včetně našeho oddílu.
  • Vyzvědači – špionážní hra v nočních ulicích města Poděbrady. Pronikni do území nepřítele a získej klíčové informace!
  • Expedice Klíč – tradiční oddílový závod. Za jak dlouho zvládne celý oddíl vystoupit na mohutnou horu Klíč? Rekord je hodina a kousek 🙂

Jaké jsou výdaje na činnost?

• Roční členský příspěvek činí 600 Kč (pokud se registrují dva či více sourozenců, všichni získávají slevu 100 Kč). Částka zahrnuje pojištění člena na všech akcích, skautský časopis 5x ročně, náklady na program a výchovné nástroje (skautské stezky), odměny a některé krojové doplňky (šátky a vybrané nášivky).
  • Poplatky za výpravy se pohybují kolem 100-200 Kč u jednodenních akcí a kolem 300-450 Kč u vícedenních akcí.
  • Cena letního tábora obvykle činí 3200-3600 Kč za 14 dní.

Jaké vybavení je třeba pořídit?

Podrobné informace o vybavení se dozvíš na schůzkách oddílu. Vybavení na jednodenní a vícedenní výpravy vždy specifikujeme v tzv. organizačkách zde na webu.

Vybavení na oddílovou schůzku (tzv. oddílovku):

• blok a psací potřeby
  • šátek (dostatečně veliký na zavázání očí a aby nevadilo, že se může potrhat či ušpinit)
  • vazačka (cca 2 m dlouhé lano o průměru aspoň 5 mm)
  • skautská stezka (tu dostaneš od nás)
  • oblečení, které je možné si ušpinit a boty na běhání

Vybavení na vícedenní výpravu:

• batoh cca 60 litrů na zabalení všech věcí
  • spacák, karimatka
  • ešus/miska, lžíce, kapesní nůž, malý lihový/plynový vařič
  • oblečení podle roční doby, pevná obuv, pláštěnka, pokrývka hlavy, přezůvky
  • baterka, hygienické potřeby

Skautský kroj se užívá zejména při slavnostních příležitostech a na větších akcích a táborech. Skládá se z košile, šátku a nášivek. Vše potřebné pořídíš buď v limansport.cz nebo junshop.cz. Více informací ti poskytne vedení.

Skaut a Junák

Vorvaň je skautský oddíl, který patří do organizace Junák – český skaut, z. s. Co to znamená?

• Skauting je hnutí, které usiluje o zlepšení společenského prostředí, o rozvoj občanské společnosti. Protože takové změny v myslích lidí není možné dosáhnout přes noc, snaží se skauti pracovat s dětmi a měnit společnost skrze ně.
  • Junák je organizace, do které většina skautů v republice patří a která je tu proto, aby oddílům jako je ten náš, pomáhala v jejich činnosti.

Skautské hnutí se od jiných dětských uskupení liší zejména tím, že neusiluje pouze o „zabavení“ svých členů, případně o učení zálesáckým dovednostem, ale zejména o systematickou hodnotovou výchovu a všestranný rozvoj každého jednotlivce. Pomůckou k tomu je skautský slib a zákon, které mají dětem a mladým lidem přibližovat hodnoty, které považujeme za univerzální a platné.